Kas Sul on suve “MUST HAVE” päikesekaitse olemas?

Paljastame näonaha noorena hoidmise saladuse!

Vähese päikese ja soojade ilmade tõttu oleme täheldanud, et eestlaste seas on endiselt veel populaarne päikesekaitset mitte kasutada – et ikka jumele maksimumi anda… 

Kõlab ehk uskumatult, aga kas teadsid, et lausa 80% naha vananemisest tuleneb UVA- ja UVB-kiirtega kokkupuutest? Õnneks on aga väljatöötatud päikesekreemid ülimalt tõhusad ning neil on tihti ka terve rida teisi häid koostisaineid, mis teeb nende igapäevase kasutamise nii lihtsaks ja meeldivaks (ja mitte üldse tüütuks kohustuseks 🙈).

Seletame allpool aga natuke rohkem lahti, et MIKS on päikesekaitse kasutamine nii oluline ja mis põhjusel võiksid SPF-kaitsega tooteid igapäevaselt kasutada!

Tutvume lähemalt päikesekaitset sisaldavate toodetega meie e-poe valikus:

1. Cosmedix Peptide-Rich Defense SPF50 päikesekaitsekreem

Peptiididega rikastatud  väga tõhus näokreem on rikastatud laia spektri (UVA ja UVB) kaitsega. Aitab silmnähtavalt vähendada peeneid jooni ja kortsukesi, et saavutada säravam ja nooruslikum jume. Niisutab, rahustab ja toidab nahka sügavalt ning aitab kaitsta nahka välismõjutajate eest. Sobib suurepäraselt ka meigi aluskreemiks.

2. Peter Thomas Roth Instant Mineral SPF45 päikesekaitse

Uuenduslik ja põnev puuderpäikesekaitse jääb nahale siidine, ühtlane ja mitterasune. Eriti mugav kasutada- võid seda kanda nii näokreemi kui meigi peale. Väikse ja kergena mahub ka pisikesse käekotti ja reisil käsipagasisse. Puudri kujul kaitse ei jäta valget ega kleepuvat kihti! Tagab nii UVA kui UVB kaitse ning on talgivaba.

3. Academie Scientifique de Beaute 365 UV screen päikesekaitse

Läbipaistev, kerge ja mitterasvase tekstuuriga päikesekaitsekreem pakub kõrget UVA/UVB kaitset ning aitab ennetada pigmendilaikude teket. Lisaks UV-kaitsele annab ka keskkonnamõjude ja vabade radikaalide vastu kaitse. Nagu nimigi ütleb, siis sobib 365 päeval ehk igapäevaselt kasutamiseks!

3. Dermalogica Skin Pefect Primer SPF30

Suurepärane primer-toode meigi ettevalmistamiseks, mis ühtlustab nahka. Sametine koostis aitab naha tekstuuri tasandada, luues siledama pinna. Kaitseb nii UVA-kui UVB-kiirte eest, mistõttu võib seda kasutada üksi puhtal nahal, näokreemi peal või meigi aluskreemina enne jumestuskreemi!

Mis on UV-kiired?

Päikesest eraldub kahte tüüpi ultraviolettkiiri: UVA ja UVB.
UVB on lühema lainepikkusega ning tungib läbi ja kahjustab naha välimisi kihte – põhjustab päevitust, päikesepõletust ja raskematel juhtudel ka villide teket.
UVA on aga pikema lainepikkusega ja seda seostatakse just naha vananemise ja kortsude tekkega.

3 põhjust miks vältida UV-kiirt

1. Kui UVB-kiirte intensiivsus on suvest talveni erinev, siis UVA-kiired on aastaringslet intensiivsed! Ehk siis ära oota suveni, et hakata SPF-kaitsega tooteid kasutama.
2. UV-kiired tungivad ka läbi pilvede ehk päikesekaitset tuleks kanda ka pilviste ilmadega.
3. UVA-kiired tungivad ka läbi aknaklaasi ehk päikesekaitset võiksid kanda ka siseruumis viibides.

0

Your Cart is Empty